2009 - 2010 - Armenian
Արդյո՞ք պաշտպանված են սպառողների իրավունքները...Շահավե՞տ է ՀՀ-ի ինտեգրումը ԵՄ-ին...Արդյո՞ք մեր պետական քաղաքականությունը նպաստում է հայաստանաբնակ հայերի եւ սփյուռքահայերի մերձեցմանը...Իսկ ինչպիսի՞ն է պետական քաղաքականությունը պատմական հուշարձանների պահպանության բնագավառում...այս հարցերի շուրջ իրենց դիրքորոշումներն արտահայտեցին մեր պատանիները:
մանրամասն
Հանրապետական մրցաշարի թեմաներին նվիրված սեմինարներ
Հանրապետական մրցաշարի նախապատրաստական աշխատանքներին մեծ օժանդակություն ցուցաբերեցին քաղաքացիական նախաձեռնությունների սեմինարները, որոնց ներկա էին Հանրապետական մրցաշարի մասնակիցները:
Հանրապետական մրցաշարն առջեւում է
"YES" ծրագրի ողջ անձնակազմը սիրով հրավիրում է ներկա գտնվել ծրագրի հանրապետական մրցաշարին, որը կկայանա  մայիսի 4, 5, 6-ին Արմենիա Մարիոթ հյուրանոցում:
Քաղաքացիական նախաձեռնության սեմինարները ծրագրում ընդգրկված նոր քաղաքներում
Ինչպես և նախորդ տարիները, 2010 թ-ը ևս լի կլինի հետաքրքիր հանդիպումներով. կշարունակվեն «Երիտասարդությունը ներգրավված հասարակության մեջ» ծրագրի շրջանակներում կազմակերպվող քաղաքացիական նախաձեռնության սեմինարներ/ ուսուցողական շրջայցերը:
Եւս մեկ քայլ առաջ...
Շնորհավորում ենք բոլոր ակումբականներին միջդպրոցական մրցաշարի ամփոփման առթով եւ առաջ շարժվում դեպի հանրապետական մրցաշար:
Միջդպրոցական մրցույթի մեկնարկ
Այժմ անցնում ենք առաջ` նախապատրաստվելով ծրագրի հաջորդ փուլին՝ միջդպրոցական մրցույթին:
Բանավեճի ակումբները այժմ տարածվեցին Աշտարակ, Մասիս և Արտաշատ քաղաքներում
Այս տարի մասնակից դպրոցների շարքը համալրվեց ևս 26 դպրոցներով: Բանավեճի ակումբները տարածվեցին Աշտարակ, Մասիս և Արտաշատ քաղաքներում, ինչպես նաև Արմավիր մարզի 3 գյուղերում՝ Լեռնագոգում, Քարակերտում և Դալարիկում:
YES-ն իր արմատները տարածեց նոր դպրոցներում
Օգոստոսի 19-21-ը կայացավ ծրագրում ընդգրկված նոր դպրոցների ուսուցիչների վերապատրաստում, որն էլ հենակետ հանդիսացավ բանավեճի արվեստը 26 նոր դպրոցներում տարածելու համար:

The most festive and exciting event of the year…
Are consumers’ rights protected in the RA? Is integration into European Union beneficial for Armenia? Does Armenian government support the relationship between Armenian Diaspora and local Armenians? Are monuments of historical and cultural value protected within the territory of Armenia? These were the four topics our participants expressed their opinions on during the National Debate Championship.
more
Preporatory civic initiative seminars for the National debate championship
Civic initiative seminars were conducted right before the National Debate Championship to contribute to preparatory works of participants.
National Debate Championship coming soon...
"Youth Engaged in Society" Project team cordially invites everyone to be present at the National Debate Championship, which will take place on May 4th, 5th and 6th in Armenia Marriott Hotel.
Civic Initiative Seminars for the debate club members of participant new towns
Throughout March, 2010 YES debate club members had an opportunity to visit OSCE Yerevan office, UN Office in Armenia and had a meeting with the representative of the World Bank at AUA.
One more step forward
All debate clubs successfully completed The Interschool debates stage and now are looking to the National debate championship.
Interschool Debates opening
We are looking forward to the Interschool Debates.
Debate clubs are also created in the schools of Ashtarak, Masis and Artashat
Due to the efficiency and success of "Youth Engaged in Society" (YES) project participant schools list was enlarged with 26 new schools from Ashtarak, Masis and Artashat, as well as schools from Lernagog, Qarakert and Dalarik villages.
YES spreads its roots in new schools
On August 19-21 in Armenia Marriott Hotel TOT was organized for the teachers/mentors of the new schools. Those trainings served as basis for spreading debate culture in new 26 schools.